BBL – Brazilian Butt Lift

BBL – Brazilian Butt Lift

Brezilya popo kaldırma estetiği, kalçaların boyutunu ve şeklini vücudunuzun diğer bölgelerindeki yağların liposuction yöntemiyle alınması ve transferi ile artıran özel bir yağ transferi prosedürüdür.

Kalça, karın, bel veya uyluklardaki fazla yağlar liposuction yöntemiyle alınır ve bu yağın bir kısmı daha sonra kalçadaki belirli bölgelere enjekte edilir.

Brezilya popo kaldırma estetiği, ismine rağmen yüz germe veya meme dikleştirme gibi geleneksel bir gerdirme prosedürü değildir. Brezilya poposu kaldırma, poponuza hacim kazandırır ve şeklini iyileştirir.

Kalça şekli ve oranı büyük ölçüde genetik faktörler tarafından belirlenir, hem iskelet yapınız hem de vücudunuzun yağ depolama şekli alt vücut görünümünü etkiler.

Sağlıklı bir diyet ve egzersiz, sağlıklı bir vücut ağırlığı elde etmek ve kasları sıkılaştırmak için işe yarayabilir, ancak birçok kişi, sağlıklı bir yaşam tarzına rağmen şekilsiz ve düz bir kalçadan memnun değildir.

Brezilya popo kaldırma estetiği, kalçalar ile bel ve uyluk germe gibi çevre bölgeleri yeniden şekillendirerek genetiğin etkilerinin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.

Tam iyileşme sonrası, daha büyük, daha dışarı çıkık ve simetrik bir kalçaya, vücudunuzun yağ alınan bölgeleri ise daha pürüzsüz vücut hatlarına sahip olacaktır.

Brezilya Popo Kaldırma Estetiği

Brezilya popo kaldırma estetiği ile:

 • Alt vücudunuzun kıvrımlarını geliştirin
 • Kalçalara dolgunluk katarken kalça, uyluk veya karnınızdaki yağ ceplerini azaltın
 • Giysilerin daha çekici bir şekilde oturmasına yardımcı olun
 • Düz kalçalara daha genç ve estetik bir şekil verin. (Ameliyatlı Estetik Çeşitleri)
 • Üst ve alt vücudunuz arasındaki dengeyi iyileştirerek genel oranlarınızı geliştirin.

Brezilya Popo Kaldırma Estetiği Adayları

Brezilya popo kaldırma estetiği yaptırmak kişisel bir karardır. Brezilya popo kaldırma estetiği kalçanın şeklini ve boyutunu iyileştirmek için harika bir seçenek olabilir.

Operasyon, iyileşme ve sonuçlar hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir ve bazı hastalar prosedüre daha uygundur.

Doktorunuz, önceden var olan sağlık sorunları veya risk faktörleri dahil olmak üzere genel sağlığınızı değerlendirecektir.

Genel olarak, aşağıdakileri kabul ediyorsanız muhtemelen Brezilya popo kaldırma estetiği için iyi bir adaysınız:

 • İmplantsız kalça büyütme istiyorsanız,
 • Kalça ve çevre bölgelerde iyi bir cilt tonuna sahipseniz,
 • Diğer bölgelerde kalçaya enjeksiyon için yeterli miktarda yağ deponuz varsa,
 • Birkaç hafta boyunca doğrudan kalçanızın üzerine oturmaktan kaçınmaya istekliyseniz.

Brezilya popo kaldırma estetiği etkisi ne kadar sürer?

Brezilya popo kaldırma estetiğinin etkileri yarı kalıcıdır ve yıllarca sürebilmektedir. Bununla birlikte, yaşlandıkça vücudunuz değişir ve bu da zaman içinde sonuçlarınızı etkileyebilir. Brezilya popo kaldırma estetiği işleminizin etkilerini korumak için, tutarlı bir kiloyu korumanız gerekmektedir.

Brezilya popo kaldırma işlemi sırasında ne olur?

Brezilya popo kaldırma işlemi üç temel adımı içerir:

 • Kalça, bel, uyluk, karın ve/veya diğer bölgelerdeki yağlar liposuction yöntemi ile alınır.
 • Ekstrakte edilen yağ saflaştırılır ve transfere hazırlanır.
 • Estetik cerrah, hacmi artırmak ve şekli iyileştirmek için kalçadaki belirli noktalara yağ enjekte eder.

Operasyondan Sonra Hayat Nasıldır?

Operasyon genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Operasyon sonrası ağrı tipik olarak minimal düzeyde ve ağrı kesici ilaçlarla kolayca kontrol edilebilse de Brezilya popo kaldırma estetiği işleminden sonra 10 gün boyunca doğrudan kalçanızın üzerine oturmanıza veya uzanmanıza izin verilmemektedir.

Operasyon sonrasında size verilecek oturma yastığı ile ameliyattan sonra kolaylıkla oturabilirsiniz. Bu süreçte, tuvaleti kullanmak dışındaki tüm aktiviteler için yüzüstü veya yan yatarak uzanmanız ya da ayakta durmanız gerekecektir.

Estetik cerrahınızın talimatlarına uyarsanız, operasyondan sonraki 1 hafta içinde hafif günlük aktivitelere dönebilir ve 10-14 gün içinde işinize dönebilirsiniz. Sonuçlar tipik olarak, şişlik geçtikten ve tamamen iyileştikten sonra, operasyondan sonraki 6 ay içinde kesinleşir. Bu süreçte, iyileşmenize yardımcı olmak için yüksek proteinli bir diyet ve alt vücut egzersizleri önerilmektedir.

Ameliyattan 2 hafta sonra hafif sporlara, 4 hafta sonra da tüm spor aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Kişiye özel estetik ihtiyaçlarınız için deneyimli plastik cerrah Dr. Umut Suadiye’ye her zaman danışabilirsiniz.

AMELİYAT HAKKINDA

 • Ameliyat Süresi

  2-3 Saat

 • Anestezi

  Genel

 • İyileşme Süresi

  10 - 14 Gün

 • Korse

  6 Hafta

 • Hastanede Kalma Süresi

  1 Gün

 • Ağrı

  orta

whatsapp