Süper Fox Eyes

Süper Fox Eyes

Kaş Kaldırma, Badem Göz, Orta Yüz Germe ve Şakak Germe operasyonlarını içeren Super Fox Eyes estetiği son yıllarda sıkça tercih edilmekte ve başarı ile uygulanmaktadır.

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Kaş kaldırma, alın boyunca oluşan veya burun köprüsünün yukarısında oluşan kırışıklıkları en aza indirir ve düşük veya sarkık kaşları yeniden konumlandırır. Alın germe, göz kapağı ameliya (blefaroplasti) ile de birleştirilebilir, ancak tek başına göz kapağı ameliyatından farklı olarak alın germe, kaşların daha genç bir görünümünü ve üst yüzün ve gözlerin daha dinlenmiş bir görünümünü sunar.

Kaş kaldırma:

 • Üst göz kapaklarını kapatan sarkık kaşları kaldırır.
 • Kaşları uyanık ve genç bir konuma getirir.
 • Gözlerin altında oluşan kırışıklıkları azaltır.

Kaş kaldırma yaklaşımları şunları içerir:

 • Açık kaş kaldırma: kulaklarınızın hizasından başlayıp saç çizgisi boyunca yukarı doğru devam eden tek bir sürekli kesi içerir.
 • Endoskopik kaldırma: Kafa derisinde küçük kesikler kullanan minimal invaziv bir prosedür. İnsizyonlardan birine bir endoskop yerleştirilir ve cerrah derinin derinliklerindeki dokuları bir monitör aracılığıyla görüntüler. Gerekli değişiklikleri yapmak için başka bir kesiye ayrı bir cihaz yerleştirilir. Bu yaklaşım minimal yara izi ile sonuçlanır ve iyileşme süresini kısaltabilir.
 • Browpexy: Bir göz kapağı kesisinden kaş pozisyonunu ayarlar.
 • Direkt kaş kaldırma: Kaş kıllarının üstünden veya alın kırışıklıklarından yapılan bir kesi ile kaşın yeniden konumlandırılmasıdır.

Kaş kaldırma estetiği hakkında daha detaylı bilgi için Kaş kaldırma botoksu içeriğini mutlaka incelemelisiniz.

Süper Fox Eyes: Badem Göz (Tilki Gözü) Estetiği

Badem göz (Tilki gözü), göz kapaklarını küçülten ve göz genişliğini uzatan cerrahi bir işlemdir. Cerrahi, üst göz kapağı düşüklüğünü tedavi etmek için kullanılan esnek bir yaşlanma karşıtı operasyon türüdür. Anında daha genç görünmek için gözlerinizin şeklini değiştirebilirsiniz. Bir cerrah, gözünüzün şeklini değiştirmek için gözünüzün köşesindeki kasları, bağları ve bağ dokularını sıkılaştıracaktır. Bu aynı zamanda görüş alanınızı da geliştirebilir. Badem gözlerde gözün dış köşesi, gözün iç köşesinden biraz daha yüksektir. Hem alt hem de üst göz kapakları, çevreleyen beyaz alanın çoğunu kaplayan irise temas eder. Bu prosedür güvenli, etkili ve kalıcıdır.

Badem göz estetiği sonrası ağrı, morarma ve şişlik operasyondan sonra sık görülür ancak bunlar 7-10 gün sonra geçer. Hastalar bir hafta boyunca egzersiz yapmaktan, göz çevresini ovuşturmaktan ve makyaj yapmaktan kaçınmalıdır. Tam iyileşme normalde 2-4 hafta arasındadır ve bu süre zarfında cerrahınızın operasyon sonrası talimatlarına uymanız ve planlanmış takip randevularına gitmeniz son derece önemlidir.

Süper Fox Eyes: Orta Yüz Germe (Yanak Germe) Estetiği

Orta yüz germe olarak da bilinen yanak germe, yaşlanmanın en erken belirtilerinden biri olan yanak ve çevresindeki sarkmaları giderir. Orta yüz germe, cildi ağzın üst kısmından göz bölgesine kadar sıkılaştıran kozmetik bir prosedürdür. Orta yüz germe, yüze daha genç bir görünüm kazandırabilir. Geleneksel yüz germe, genellikle yaşla birlikte düzleşen ve uzayan yüzün üst yanak ve alt göz kapağı bölgelerini tamamen tedavi etmeyebilir. Yanak germe, yanaktaki yağ yastığını yükselterek gözlere ve yanaklara dolgunluk vererek, tazelenmiş, gençleşmiş bir görünüm elde edilmesini sağlar. Sonuçlar enjekte edilen maddelerden daha kalıcıdır ve orta yüz germe işleminde iyileşme geleneksel yüz germe işlemine göre daha hızlıdır.

Yanak germe genel anestezi altında yapılır ve ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir. İyileşme genellikle 7-10 gün sürer ve çoğu hasta işten veya diğer düzenli faaliyetlerden yalnızca bir hafta izin ister. İşlem sonrası oluşan minimal morarma ve şişlik ilk 24-48 saat buz uygulanarak giderilir.

Süper Fox Eyes: Şakak Germe Estetiği

Şakak germe olarak da bilinen temporal kaş kaldırma, dış kaşı yükseltmek, kaz ayaklarını yumuşatmak ve şakakların etrafındaki alanı sıkılaştırmak için yapılan plastik cerrahi bir işlemdir. Şakak kaldırma minimal invaziv bir prosedürdür.  Ancak dikişler saç çizgisinde gizlendiği için birçok hasta dikişleri alınmadan işlerine dönebilmektedir.

Operasyon sonrası bir miktar morarma ve şişlik beklenebilir. Şakak kaldırma operasyonundan sonraki ilk birkaç gün bu semptomları azaltmak için soğuk kompres uygulanabilir.

Operasyondan Sonra Hayat Nasıldır?

Süper tilki göz operasyonunun tamamlanması yaklaşık 1,5-2 saat sürer ve anestezi gerektirir. İşlem hastalar için çok ağrısız ve konforludur. 1-2 hafta sonra hasta işine dönebilir. Daha genç görünmek isteyenler için harika bir seçenek olabilir.

Dr. UMUT SUADİYE’nin süper tilki göz konsepti, doğal ve genç görünmek için en iyi operasyonlardan biridir.

Kişiye özel estetik ihtiyaçlarınız için deneyimli plastik cerrah Dr. Umut Suadiye’ye her zaman danışabilirsiniz. Diğer operasyonlar ile ilgili bilgi almak için Ameliyatlı estetik hizmetleri bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

AMELİYAT HAKKINDA

 • Ameliyat Süresi

  60 dk

 • Anestezi

  Genel

 • İyileşme Süresi

  7-10 Gün

 • Korse

  Yok

 • Hastanede Kalma Süresi

  Genel

 • Ağrı

  Hafif

whatsapp