Yüz Germe & Boyun Germe

Yüz Germe & Boyun Germe

Yüz ve boyun germe, yüz yağını yeniden konumlandıran, yüz kaslarını, cildi ve altta yatan doğal dokuyu sıkılaştıran cerrahi prosedürlerdir. Ayrıca fazla sarkan cildi de giderir. Yüz ve boyun germe, optimal yüz gençleştirmeyi gerçekleştirmek için genellikle yüz yağ greftleme ile birlikte yapılır.

Kesiler genellikle saç çizgisi içinde ve kulağın hemen önündeki kenar boyunca gizlenir, bu kenar kulağın altından uzanır ve hemen arkasında kıvrılır. Tipik olarak, yara izi kozmetik olarak kabul edilebilir ve tespit edilmesi zordur.

Yaşlanma Sürecinde Cildimizde Neler Olur?

Yaşlanma sürecinin bir parçası olarak cildimiz giderek elastikiyetini kaybeder ve kaslarımız gevşeme eğilimi gösterir. Günlük hayatın stresleri, yerçekiminin etkileri ve güneşe maruz kalma yüzümüzde görülebilir.

Kıvrımlar ve gülümseme çizgileri derinleşir, ağız köşeleri sarkar, çene hattı sarkar ve boyun derisi gevşer.

Göz çevresinde kaşlar düşer ve göz kapaklarının derisi gevşek kıvrımlar halinde toplanır. Ciltte ilk belirti dudak çevresinde, göz dış köşelerinde ve mimik çizgilerinde gelişen ince kırışıklıklardır. Bunun gerçekleşme hızı kişiden kişiye değişir ve muhtemelen genlerimiz tarafından belirlenir.

Yüz derisinin yaşlanması, vücudumuzun geri kalanının yaşlanma oranını yansıtmayabilir. Önemli derecede kilo kaybı, yüz görünümünde yaşlanma sürecininkine benzer değişiklikler üretebilir.

İlginizi çekebilir: Endoskopik Yüz Germe

Yüz ve Boyun Germe Operasyonu Sırasında Neler Olur?

Yüz germe estetiğinde en iyi sonuçlar, yüzünüz ve boynunuz sarkmaya başlamış ancak cildiniz hala bir miktar esnekliğe sahip ve kemik yapınız güçlü ise verir. Yüz germe, yüzün derisini ve yumuşak dokusunu yükseltmeyi ve yeniden konumlandırmayı içerir.

Standart yüz germe yüzün alt yarısının gerilmesine yardımcı olur, ancak prosedürde yapılan değişiklikler gözün dış açısını kaldırarak ve kaz ayaklarını azaltarak yüzün üst kısmını da iyileştirebilir.

Yüz germe ve boyun germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Operasyon iki ile beş saat arasında sürer.

Operasyondan Sonra Hayat Nasıldır?

Operasyon sonrası minimal derecede ağrı ile yüzde şişlik beklenebilir. İlk 48 saat soğuk kompres uygulanır. Şişliğin derecesi 1 hafta sonra sosyal olarak kabul edilebilir hale gelir.

Dikişler kendiliğinden eriyen dikişler olduğundan dikiş aldırmanıza gerek olmaz. 1,5-2 hafta sonra işe dönebilirsiniz.

Operasyondan 1-2 hafta sonra araba kullanabilir ve 2-4 hafta sonra yavaş yavaş fiziksel aktiviteye başlayabilirsiniz.

Kişiye özel estetik ihtiyaçlarınız için deneyimli plastik cerrah Dr. Umut Suadiye’ye her zaman danışabilirsiniz.

Kaynaklar:

Stanford Medicine, Face and Neck Lift, https://med.stanford.edu/cosmeticsurgery/aestheticservices/face/face-and-neck-lift.html. Son Erişim Tarihi: Mayıs 2023.

British Association of Aesthetic Plastic Surgeons, Face and Neck Lift,
https://baaps.org.uk/patients/procedures/12/facelift_and_necklift. Son Erişim Tarihi: Mayıs 2023.

AMELİYAT HAKKINDA

 • Ameliyat Süresi

  4 Saat

 • Anestezi

  Genel

 • İyileşme Süresi

  6 Hafta

 • Korse

  10 - 14 Gün

 • Hastanede Kalma Süresi

  2 Gece

 • Ağrı

  Orta

whatsapp